2 Փետրվար 2011 - 14:46 AMT
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը փետրվարի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Ռումինիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Կրինա Ռոդիքա Պրոնարիուին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարտի 10-11-ը Բուխարեստում կայանալիք հայ-ռումինական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 3-րդ նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Ինչպես հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը, Մանուկ Վարդանյանը տեղեկացրել է, որ Միջկառավարական նիստին զուգահեռ նախատեսվում է կազմակերպել հայ-ռումինական գործարար ֆորում կամ կլոր սեղան` երկու կողմերի առևտրատնտեսական հաստատությունների և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Կողմերը ներկայացրել են այն ոլորտները որտեղ հնարավոր է ներդրումներ կատարել:
Դեսպան Կրինա Ռոդիքա Պրոնարիուին կարևորել է նաև համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը հայ-ռումինական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմի համանախագահն է:

Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян обсудил с послом Румынии в Армении Криной Родикой Пронариу вопросы повестки предстоящего 10 марта в Бухаресте третьего заседания армяно-румынской межправительственной комиссии.
Как сообщает пресс-служба министерства, во время встречи, сопредседатель армянской стороны межправкомиссии Манук Варданян обсудил с послом вопросы расписания будущего заседания, а также сферы возможных инвестиций.
Министр также сообщил, что параллельно с заседанием межправкомиссии планируется проведение делового форума или круглого стола между представителями деловых кругов Армении и Румынии.