4 Փետրվար 2011 - 11:25 AMT
ՀՀ կառավարության կողմից երկրում բարեփոխումներ իրականացնելու անկարողության հետևանքը օրեցօր վատացող ժողովրդագրական իրավիճակն է, լրագրողներին Երևանում հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը: «Հայաստանի թիվ մեկ խնդիրը ժողովրդագրությունն է»,- ասել է նա:
Ալավերդյանը հավելել է, որ կառավարության կողմից իրականացվող քաղաքականության հետևանք է բնակչության դժգոհ մասի արտագաղթը, որի հետևանքները կարող են ապագայում բացասական անդրադառնալ երկրի զարգացման վրա:
Նրա կարծիքով, հենց դժգոհ զանգվածի արտագաղթի պատճառով չի կարելի միանշանակ հետևություն անել Հայաստանում Եգիպտոսի դեպքերի կրկնության հնարավորության մասին:

4 Февраль 2011 - 11:25 AMT
Следствием неспособности правительства Армении осуществить реформы в стране является ухудшающаяся с каждым днем демографическая ситуация в стране, заявила журналистам в Ереване. секретарь оппозиционной фракции “Наследие” Лариса Алавердян. “Проблемой номер один для Армении сейчас является демография” – подчеркнула она.
Алавердян добавила, что следствием проводимой правительством политики является эмиграция протестной части населения, последствия которой могут в будущем сильно отразиться на развитии страны.
По ее мнению, именно по причине выезда протестного населения из Армении, нельзя делать однозначный вывод о возможности повторения в Армении египетских событий.