4 Փետրվար 2011 - 12:32 AMT
Փետրվարի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364.71 դրամ` փետրվարի 3-ի համեմատ նվազելով 0.56 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 497.14 դրամ է` նվազելով 6.17 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.07 կետով` կազմելով 12.38 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6 млн. по курсу 364 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 февраля составил 364,71 драмов, сократившись по сравнению с 3 февраля на 0,56 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,14 драмов, сократившись на 6,17 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 пункта – 12,38 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.