Հայաստանում հասարակական կարծիքի հարցման համաձայն, 2011 թվականի լավագույն ամանորյա և տոնական ծրագրերը ցուցադրվել են «Շանթ» հեռուստաալիքով, որին հաջորդում են «Երկիր Մեդիան» և «Արմենիան»: Ինչպես լրագրողներին հաղորդեց Հայաստանի Հանրային խորհրդի սպառողների պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Արշակ Սադոյանը, sociology.am կայքը, որտեղ անցկացվում է հարցումը, սկսել է աշխատել 2010 թվականի դեկտեմբերի 27-ից:
Բացի դրանից, Հայաստանում արտադրության ոլորտում կատարված հարցման համաձայն, կաթնամթերքի արտադրության լավագույն ընկերություն է ճանաչվել «Աշտարակ կաթը», մսամթերքի` «Դելիկատեսը», հրուշակեղենի` «Գրանդ Քենդին», հանքային ջրի` «Արզնին», սպիրտային խմիչքի` «Երևանի կոնյակի գործարանը»:
Արշակ Սադոյանը հաղորդել է նաև, որ մոտ ժամակներս հարցում կանցկացվի հեռահաղորդակցության և կապի ոլորտում, որտեղ կգնահատվի կապի օպերատորների աշխատանքը` հուսալիությունը, սակագները, սպասարկման կուլտուրան:

4 Февраль 2011 - 15:14 AMT
Согласно опросу общественного мнения в Армении, лучшие новогодние и рождественские праздничные программы в 2011 году были показаны на телеканале «Шант», далее следуют «Еркир Медиа» и «Армения». Как сообщил журналистам председатель комиссии по защите потребителей Общественного совета Армении Аршак Садоян, сайт sociology.am, на котором проводится опрос, начал работать 27 декабря 2010 года.
Кроме того, согласно опросу в сфере производства в Армении лучшей компанией по производству молокопродуктов является «Аштарак кат», по производству колбасных изделий – «Деликатес», кондитерских изделий – «Гранд Кенди», минеральной воды – «Арзни», спиртных напитков – «Ереванский коньячный завод».
Аршак Садоян также сообщил, что в ближайшее время будет проведен опрос в сфере телекоммуникаций и связи, где будет оценена работа операторов связи: надежность, тарифы, культура обслуживания.