5 Փետրվար 2011 - 08:55 AMT
2010թ. Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում գրանցվել է 15 տոկոս աճ նախորդ տարվա համեմատ, ընդ որում ՏՏ մասնաբաժինը Հայաստանի ՀՆԱ-ում կազմել է 1.7 տոկոս: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել ՀՀ էկոնոմիկայի մամլո ծառայությունում: Միևնույն ժամանակ, շրջանառությունը ՏՏ ոլորտում կազմել է 150 մլն դրամ, ինչը 15,3 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշի համեմատ (129,9 մլն դոլար): Հայաստանում ՏՏ ոլորտում զբաղվածների թիվը, ըստ պաշտոնական տվյալների, կազմում է շուրջ 5 հազար մարդ, այդ ոլորտում գործում է 197 ընկերություն:
Մինչդեռ, ՏՏ ոլորտի զարգացմանը 2011թ. հատկացվել է նույնքան, որքան 2010թ.՝ 80 մլն դրամ: 2009-ին այդ ոլորտին կառավարությունը հատկացրել է 200 մլն դրամ:

5 Февраль 2011 - 08:55 AMT
В 2010 году в сравнении с предыдущим в сфере информационных технологий Армении был зарегистрирован 15% рост, причем доля ИТ в ВВП Армении составила 1.7%. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе министерства экономики Армении. Вместе с тем, оборот в сфере ИТ составил $150 млн, что на 15, 3% больше в сравнении с аналогичным показателем 2009 года ($129.9 млн). Число занятых в сфере информационных технологий в Армении, по официальным данным, составляет порядка 5 тыс человек, в данной сфере действуют 197 компаний.
Между тем, на развитие сферы информационных технологий в 2011 году выделено ровно столько же, сколько и в 2010 году – 80 млн драмов. В 2009 году на данную сферу правительство выделило 200 млн драмов.