Հայաստանում հեշտ չի լինի «թվիթերային հեղափոխություն» կատարել, գտնում է անվտանգության գործակալության գծով փորձագետ, բլոգեր Տիգրան Քոչարյանը: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նա հայտարարել է, որ իրադարձությունների նման զարգացմանը կարող են խանգարել ինչպես իշխանության որոշ ներկայացուցիչների, ինչպես օրինակ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի իրազեկվածությունը սոցցանցերի հետ աշխատանքի մեթոդների մասին, ինչպես նաև ազդեցիկ բլոգերների հզոր խմբի առկայությունը, որոնք դեմ են տրամադրված այժմյան արմատական ընդդիմությանը:
Ընդ որում, նա նշել է, որ, եթե դատելու լինենք բլոգերի ոլորտում Հայաստանում դրամաշնորհների զանգվածային ներդրումների քանակից, բնակչության շրջանում Twitter-ի и Facebook-ի տարածումից բնակչության շրջանում, կարելի է անուղղակիորեն կանխագուշակել, որ հնարավոր են ընդդիմության ելույթներ Թունիսի և Եգիպտոսի սցենարներով:
Ըստ փորձագետի, այժմ ուսումնասիրվում է բնապահպանական ուղղվածության, «Մոսկվա» կինոթատրոնի ամառային դահլիճի խմբերի գործունեությունը սոցցանցերում, ինչպես նաև ցանցերի միջոցով զանգվածային ժողովրդական շարժման կազմակերպման հնարավորությունը:
Քոչարյանը նշել է, սակայն, որ Հայաստանի դեպքում սոցցանցերի միջոցով զանգվածային ելույթների կազմակերպումը բարդանում է նաև նրանով, որ ոչ բոլոր մասնակիցները իրականում դուրս կգան փողոց պաշտպանելու համար այն գաղափարները, որ իրենք պաշտպանում են ինտերնետում:

7 Февраль 2011 - 12:43 AMT
Осуществление в Армении “твиттерной революции” наподобие тунисcкой или египетской будет затруднительно, считает эксперт по информационной безопасности, блогер Тигран Кочарян. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net он заявил, что подобному развитию событий могут помешать как неплохая информированность некоторых представителей власти, как, к примеру, премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна о методах работы с соцсетями, так и наличие мощной группы влиятельных блогеров, настроенных против нынешней армянской радикальной оппозиции.
При этом он, однако, отметил, что, судя по массовым вливаниям грантов в Армению в сферу развития блогосферы, популяризации среди населения Twitter-а и Facebook-а, можно косвенно догадываться о подготовке возможных выступлений оппозиции по схожим с Тунисом и Египтом сценариям.
По мнению эксперта, сейчас также тщательно изучается деятельность созданных в соцсетях групп по защите экологии, Летнего зала кинотеатра “Москва”, как и возможность организации при помощи соцсети массового народного движения.
Кочарян, однако, заметил, что в ситуации с Арменией создание и руководство через соцсети массовых народных выступлений осложняется также и тем, что не все участники групп в соцсетях в действительности выйдут в случае надобности на улицу для поддержания идей, защищаемых ими так рьяно в Интернете.