BarCamp տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոչ պաշտոնական խորհրդաժողովը երրորդ անգամ տեղի կունենա Երևանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդեց միջոցառման կազմակերպիչներից Արփինե Գրիգորյանը, խորհրդաժողովի նախնական ամսաթիվը մայիսի 28-29-ն է: Նրա խոսքով` BarCamp Yerevan’11-ի ընթացքում շեշտը կդրվի ՏՏ ոլորտի տեղի առաջատարների ցուցադրությունների վրա: Միջոցառումն ուղղված է նաև ՏՏ ոլորտում նոր տաղանդավոր աշխատակիցների բացահայտմանը: Ծրագրվում է, որ BarCamp Yerevan’11-ը մասնակիցներ կհավաքի նաև արտասահմանից:
BarCamp-ը խորհրդաժողովների միջազգային ցանց է, որը բաց է բոլորի համար և տեղի է ունենում զեկույցների, դասընթացների, ցուցադրությունների ու քննարկումների ձևաչափում: Ողջ նյութը տրամադրում են հենց մասնակիցները: Առաջին BarCamp-ը տեղի է ունեցել Պալո Ալտոյում (Կալիֆոռնիա) 2005 թվականին, այդ ժամանակից ի վեր BarCamp-ի խորհրդաժողովներ են կայացել աշխարհի ավելի քան 350 քաղաքներում: Հայաստանում միջոցառումը կազմակերպվում է սկսած 2009 թվականից, իսկ 2010 թվականին BarCamp-ն առաջին անգամ տեղի ունեցավ Արցախի Հանրապետությունում:

Неформальная конференция по информационным технологиям BarCamp в третий раз пройдет в Ереване. Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net один из организаторов мероприятия Арпине Григорян, предварительная дата конференции 28-29 мая. По ее словам, в ходе BarCamp Yerevan’11 акцент будет сделан на презентациях местных лидеров сферы ИТ. Также мероприятие будет нацелено на выявление новых талантливых сотрудников для сферы ИТ. Планируется, что BarCamp Yerevan’11 соберет и участников из зарубежья.
BarCamp – международная сеть конференций, которые открыты для всех и проходят в формате докладов, тренингов, презентаций, обсуждений. Весь материал предоставляется самими участниками. Первый BarCamp прошёл в Пало Альто (Калифорния) в 2005 году, с тех пор конференции BarCamp прошли более чем в 350 городах по всему миру. В Армении мероприятие организуется с 2009 года, a в 2010 году BarCamp впервые состоялся в Республике Арцах.