Փետրվարի 7-ին տեղի է ունեցել 52 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT52062120 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 8 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1.5 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 546 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 490 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 56 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1.5 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 1,37 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.6453% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 10.4900%:

7 февраля состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 7-недельных облигаций серии AMGT52062120 объемом в 1 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 8 дилеров.
Объем эмиссии облигаций составил 1,5 млрд драмов, а спрос составил 2,55 млрд драмов, из которых из которых 2,49 млрд драмов по конкурентным заявкам, а 56 млн драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 1,37 млрд драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 9.6453% при точке отсечения 10.4900 %.