Հայաստանի առևտրային բանկերի վարկային ներդրումների ընդհանուր ծավալաը 2010թ. դեկտեմբերի վերջի տվյալներով կազմել է 949,8 մլրդ դրամ՝ ավելանալով 29,2 տոկոսով կամ 214,6 մլրդ դրամով 2009-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, ընդհանուր գումարից 905,5 մլրդ դրամը հատկացվել է երկրի ռեզիդենտներին, իսկ 44,3 մլրդ դրամը՝ ոչ ռեզիդենտներին:
Վարկային միջոցների 42,5 տոկոսը հատկացվել է դրամով, իսկ 57,5 տոկոսը՝ արտարժույթով:
Ռեզիդենտներին հատկացված վարկերի մեծ մասը նախատեսված էր արդյունաբերության ոլորտի համար՝ 203,8 մլրդ դրամ: Հաջորդում են՝ առևտրի ոլորտը՝ 184, 8 մլրդ դրամ, սպառողական վարկեր՝ 163,7 մլրդ դրամ, հիփոթեքային վարկեր՝ 88,1 մլրդ դրամ, շինարարության ոլորտ՝ 74,8 մլրդ դրամ: Բացի այդ, գյուղատնտեսական վարկերի ծավալը դեկտեմբերի ավարտին կազմել է 52,4 մլրդ դրամ, սպասարկման ոլորտում՝ 40,5 մլրդ դրամ, տրանսպորտի ու կապի ոլորտում՝ 25,7 մլրդ դրամ:

Общий объем кредитных вложений коммерческих банков Армении на конец декабря 2010 года составил 949,8 млрд драмов, увеличившись по сравнению с показателем декабря 2009 года на 29,2% или на 214,6 млрд драмов.
Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, из общей суммы 905,5 млрд драмов было предоставлено резидентам страны, а 44,3 млрд нерезидентам.
Кроме того, 42,5% кредитных средств было выдано в драмах, а 57,5% – в иностранной валюте.
При этом наибольший объем выданных кредитов резидентам приходится на сферу промышленности – 203,8 млрд драмов. Далее следуют: сфера торговли – 184,8 млрд драмов; потребительские кредиты – 163,7 млрд драмов; ипотечные кредиты – 88,1 млрд драмов, сфера строительства 74,8 млрд драмов. Кроме того, объем сельскохозяйственных кредитов на конец декабря составил 52,4 млрд драмов, сферы обслуживания – 40,5 млрд драмов, сферы транспорта и связи – 25,7 млрд драмов.