9 Փետրվար 2011 - 14:06 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է «Մասիս Տոբակո» ընկերության հիմնադիր Միքայել Վարդանյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընկերության կողմից Արցախում ծխախոտի աճեցման եւ չորացման հետ կապված հարցեր:
Ողջունելով Արցախում արտադրության ընդլայնման ծրագրերը` երկրի ղեկավարն այն համարել է հաջողված ներդրումային նախաձեռնություն, որը կարեւոր դերակատարություն ունի ինչպես մեր հանրապետության գյուղատնտեսության զարգացման, այնպես էլ նոր աշխատատեղերի բացման տեսանկյունից, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

9 февраля президент республики Арцах Бако Саакян принял учредителя компании «Масис Табако» Микаела Варданяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся выращивания и сушки табака в Арцахе, сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах.
Приветствуя программы расширения производства табака в Арцахе, глава государства посчитал их удачной инвестиционной инициативой, которая имеет важную роль, как в развитии сельского хозяйства в республике, так и с точки зрения открытия новых рабочих мест.