10 Փետրվար 2011 - 09:22 AMT
ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է «Գեոպրոմայնինգ Գոլդ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանն արտադրական կարիքների համար մինչև 2011 թվականի դեկտեմբերի 31-ը Հայաստանի Հանրապետություն ներմուծել 1600 տոննա տեխնիկական ցիանական նատրիում:
Ընկերությունը ներկրման թույլտվություն ստացել է փետրվարի 10-ին ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ, որը վարել է ՀՀ վարչապետը:
Տեխնիկական ցիանական նատրիումը ջրային լուծույթ է, կիրառվում է քիմիական, լեռնահանքային, տեքստիլ և դեղագործական արդյունաբերության, ազնիվ մետաղների հիդրոմետաղագործության, գունավոր մետաղների, գալվանոտեխնիկայի մեջ:

10 Февраль 2011 - 09:22 AMT
С целью обеспечения производственных нужд компании «Геопрмайнинг Голд» импортирует 1600 тонн технического цианистого натрия до 31 декабря 2011 года.
Разрешение на импорт компания получила на заседании правительства Армении 10 февраля, которое вел премьер-министр Тигран Саркисян.
Технический цианистый натрий – водный раствор, применяется в химической, горнорудной, текстильной и фармацевтической промышленности, гидрометаллургии благородных металлов, цветной металлургии, гальванотехнике, а также в качестве флотореагента.