Փետրվարի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3450 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 364.58 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.70 դրամ:
Միաժամանակ, 1 ԱՄՆ դոլարի միջին շուկայական փոխարժեքը փետրվարի 10-ին կազմել է 363.75 դրամ` փետրվարի 9-ի համեմատ ավելանալով 0.26 կետով: Միաժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 459.79 դրամ` կրճատվելով 0.08 կետով, իսկ 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0.01 կետով` 12.39 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,45 млн. по курсу 364,58 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364,7 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 февраля составил 363,75 драмов, увеличившись по сравнению с 9 февраля на 0,26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,79 драмов, сократившись на 0,08 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 пункта – 12,39 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.