Փետրվարի 7-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 62,055,783 ԱՄՆ դոլար 363.26 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 65,483,412 ԱՄՆ դոլար 364.46 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 363.97 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,060,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 364.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 31-ից փետրվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 20.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 35.6 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 7 по 11 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 62,055,783 долларов США по 363.26 драмов/1 доллар США и продано 65,483,412 долларов США по 364.46 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,000,000 долларов США по 363.97 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,060,000 по 364.01 драмов/1 доллар США.
С 31 января по 6 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 20,8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 35,6 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.