«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Երևանի 47 ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների առաջին փուլի մեկնարկի մասին: 47 ԱՀԿ-ի 5000 բաժանորդային գծերի վերամիացումը թվային կայանին նախատեսվում է ավարտել մինչև 2011 թ. մարտի 31-ը, ապահովելով թվային կապով Երևանում «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների ավելի քան 99 տոկոսին:
«ԱրմենՏել» ընկերության տեխնիկական մասնագետների գերազանց աշխատանքի և լարային ենթակառուցվածքի զարգացմանն ուղղված էական ներդրումների շնորհիվ Երևանի հեռախոսագծերի թվայնացման մակարդակը թույլ է տալիս դասել Հայաստանի մայրաքաղաքն աշխարհի տեխնոլոգիապես բարձր զարրգացում ունեցող քաղաքների շարքին: Հաճելի է, որ ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքներից Երևանն առաջիններից է, որ կհասնի թվայնացման այսպիսի բարձր մակարդակի», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 47 ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների առաջին փուլի ավարտից հետո ամբողջ երկրում թվային հեռախոսակայաններին միացված կլինի «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 81 տոկոսը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

Компания «АрменТел» начала оцифровку аналоговой АТС-47 в Ереване. Как сообщает пресс-служба компании, работы по переключению на цифровую связь 5 тыс. абонентских линий АТС-47 планируется завершить до конца марта 2011 года, и тем самым обеспечить услугами цифровой связи более 99% абонентов фиксированной сети «АрменТел» в столице Армении.
«Благодаря отличной работе технических специалистов компании «АрменТел» и значительным инвестициям в проводную инфраструктуру, уровень оцифровки телефонных линий Еревана позволяет поставить столицу Армении в один ряд с высокотехнологичными городами мира. Мне очень приятно, что именно Ереван одним из первых среди столиц СНГ достигнет такого высокого уровня цифровизации», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко. После завершения первого этапа оцифровки АТС-47 к цифровым станциям телефонной связи будут подключены более 81% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей стране.