Հայաստանի Հանրային ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) Փետրվարի 16-ի նիստում հանձնաժողովը կդիտարկի «Ապագա Թեքնոլոջիս» ընկերության` Միշել Դավթյանին պատկանող բաժնետոմսերի 75%-ը ՀՀ քաղաքացի Միշա Անտոնյանին օտարելու հարցը: Դրա հետ մեկտեղ, «Ապագա Թեքնոլոջիս» ընկերությունը հրաժարվել է մեկնաբանել այդ տեղեկատվությունը` վկայակոչելով, որ ընկերության աշխատակիցներին այդ մասին առայժմ ոչինչ հայտնի չէ:
«Ապագա Թեքնոլոջիս» (Apaga Technologies) ընկերությունը հիմնադրվել է 2007 թվականին Գյումրի քաղաքում, իսկ 2009 թվականի ամռանը բացվել է երևանյան գրասենյակը: Ընկերությունն առաջարկում է տեղեկատվական անվտանգության ծառայություններ՝ աուդիտ, ՏՏ անվտանգության խորհրդատվություն, ցանցերի և համակարգերի նախագծում և տեղադրում, ինչպես նաև հատուկ ընտրված ապարատային և ծրագրային լուծումներ՝ բանկերին, վարկային կազմակերպություններին, ներդրումային և ապահովագրական ընկերություններին, արժեթղթերի շուկայի մասնակիցներին, վճարային համակարգերին, կարգավորող կառույցներին: 2010 թվականի հունվարին «Ապագա Թեքնոլոջիսը» հեռահաղորդակցական ենթակառույց ձեռք բերեց, որը պատկանում է «Շիրակ Թեքնոլոջիսին»` Շիրակի մարզում ինտերնետ-ծառայությունների մատուցման առաջատար ընկերությանը:

14 Февраль 2011 - 13:33 AMT
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении рассмотрит на заседании 16 февраля вопрос передачи 75% простых акций ЗАО “Apaga Technologies”, принадлежащих Мишелю Давудяну, гражданину РА Мише Антоняну. Между тем, в компании Apaga Technologies отказались прокомментировать эту информацию, сославшись на то, что сотрудникам компании ничего об этом пока неизвестно.
Компания Apaga Technologies была основана в 2007 году в Гюмри, а в 2009 открыла представительство в Ереване. Компания предоставляет услуги по информационной безопасности: аудит, ИТ-консалтинг, проектирование и установку сетей и систем, а также эксклюзивные программные решения для банков, кредитных организаций, платежных систем и т.д. В январе 2010 года Apaga Technologies приобрела телекоммуникационную инфраструктуру, принадлежащую компании «Ширак Технолоджис» – ведущей компании по предоставлению интернет-услуг в Гюмри и Ширакской области.