15 Փետրվար 2011 - 11:43 AMT
2011-ի փետրվարի 23-ին Պրոմեթեյ բանկում տեղի կունենա համաժողով բանկի գործընկեր` գերմանական առաջատար BAADER ներդրումային բանկի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Համաժողովը նվիրված է Տոկոսային եկամտաբերությամբ արժեթղթերով գործառնությունների թեմային:
Համաժողովին հրավիրված են ՀՀ կենտրոնական բանկի, Հայաստանի Բանկերի Միության և բոլոր առևտրային բանկերի ղեկավարները: Ելույթ կունենան BAADER բանկի Տոկոսային կամտաբերությամբ արժեթղթերով գործառնությունների ստորաբաժանման ղեկավար` Միքայել Փուշմանը և Տոկոսային եկամտաբերությամբ արժեթղթերով գործառնությունների ստորաբաժանման վերլուծաբան ` Դավիթ Սապոնջյանը:
Համաժողովի ընթացքում պարոն Փուշմանը և պարոն Սապոնջյանը մասնակիցներին կծանոթացնեն BAADER բանկի պատմությանը և անցած ուղուն, կներկայացնեն բանկի կողմից մատուցվող ծառայություններն ու համագործակցության հնարավոր ուղղությունները, կպատասխանեն մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
BAADER բանկը համարվում է արժեթղթերի առք ու վաճառքով զբաղվող Գերմանիայի առաջատար մասնագիտացված ընկերություններից մեկը: Ստանձնելով իր յուրահատուկ դերը որպես մասնագետ` բանկը յուրաքանչյուր օր իրականացնում է արժեթղթերի առք ու վաճառքի գործառնություններ Գերմանիայի հինգ հիմնական բորսաներում շրջանառվող շուրջ 340,000 արժեթղթերով: Բանկն ունի արժեթղթերի առք ու վաճառքի ավելի քան 25 տարվա փորձ:

15 Февраль 2011 - 11:43 AMT
Специалисты немецкого банка BAADER поделятся своим опытом по работе с ценными бумагами с армянскими коллегами
23 февраля в головном офисе «Банка Прометей» состоится конференция с участием партнера банка – ведущего немецкого инвестиционного банка BAADER на тему «Операции с ценными бумагами с фиксированной процентной ставкой».
Как сообщает пресс-служба банка, на конференции выступят руководитель отдела операции с ценными бумагами с фиксированной процентной ставкой Микаел Пушман и аналитик того же отдела Давид Сапонджян. Они ознакомят участников с историей банка BAADER, с услугами, предоставляемыми банком, и с возможными направлениями сотрудничества с армянскими банками, а также ответят на вопросы участников.
Среди приглашенных на конференцию руководители Центрального банка Армении, Союза банков Армении и всех коммерческих банков Армении.
Банк BAADER с более 380 сотрудниками и с глобальной сетью, включающей ведущие мировые биржи, считается одним из лидеров в области операций с ценными бумагами в Германии. Играя особую роль, банк каждый день проводит операции по купле и продаже ценных бумаг на 5-и основных биржах Германии с 340.000 ценными бумагами. Банк имеет более 25-летний опыт работы с ценными бумагами.