17 Փետրվար 2011 - 13:01 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի տվյալների համաձայն, 2010-ին արձանագրվել է խոտանի քանակի զգալի նվազում` 2009-ի համեմատ պակասելով 37.3 տոկոսով: Դա հնարավոր է դարձել երկաթուղում ժամանակակից տեխնոլոգիաների, տեխնիկական միջոցների արդիականացման, կանխարգելիչ միջոցառումների կազմակերպման, կադրերի որակավորման և պրոֆեսիոնալիզմի բարձրացման շնորհիվ:
Գնացքների անվտանգության ապահովման մեջ ունեցած ավանդի համար ՀԿԵՈւ-ն պարգևատրել է 196 երկաթուղայիններիի` փականագործներ, վարպետներ, մեքենավարներ և այլն: Դրամական պարգևների չափը կազմել է 40 հազար դրամ, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

17 Февраль 2011 - 13:01 AMT
Согласно данным ревизорской службы ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”, за 2010 год зафиксировано существенное снижение количества браков – на 37,3% по сравнению с 2009 годом. Это стало возможным благодаря внедрению на железной дороге современных технологий, модернизации технических средств, организации профилактических мероприятий, а также повышению квалификации и профессионализма кадров.
В связи с вкладом, внесенным в обеспечение безопасности движения поездов, на ЮКЖД премированы 196 железнодорожников: слесари, мастера, машинисты и т.д. Размер премии составил 40 тыс. драмов, сообщает пресс-служба компании.