18 Փետրվար 2011 - 15:18 AMT
Փետրվարի 14-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 58,491,242 ԱՄՆ դոլար 364.60 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 72,820,466 ԱՄՆ դոլար 365.86 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 365.92 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 365.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 7–ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 24 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 14 по 18 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 58,491,242 долларов США по 364.60 драмов/1 доллар США и продано 72,820,466 долларов США по 365.86 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,650,000 долларов США по 365.92 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,250,000 по 365.83 драмов/1 доллар США.
С 7 по 13 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24 млрд. драм, а долларовых кредитов – 24 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.