Փետրվարի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.50 դրամ:
Փետրվարի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 365.22 դրամ` փետրվարի 18-ի համեմատ նվազելով 0.61 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 499.00 դրամ է` ավելանալով 2.72 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` 12.52 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,3 млн. по курсу 364,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 февраля составил 365,22 драмов, сократившись по сравнению с 18 февраля на 0,61 пункт. В то же время, курс 1 евро составил 499,00 драмов, увеличившись на 2,72 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 пункта – 12,52 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.