21 Փետրվար 2011 - 14:23 AMT
Փետրվարի 21-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով 500 մլն դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3921B111 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, աճուրդին մասնակցել են 9 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի պահանջարկը 2 մլրդ 444 մլն 800 հազար դրամ է, որից մրցակցային` 2 մլրդ 388 մլն 800 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 56 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ:
Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 469 156 134 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.6694% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.9000%:

21 Февраль 2011 - 14:23 AMT
21 февраля состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 39-недельных облигаций серии AMGT3921B111 объемом в 500 млн. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 9 дилеров.
Общая эмиссии ГККО составлял 500 млн. драмов, а спрос составил 2 млрд. 444 млн. 800 тыс. драмов, из которых по конкурентным заявкам 2 млрд. 388 млн. 800 тыс. драмов, а 56 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Выручка, полученная от размещения гособлигаций, составила 469 156 134 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.6694%, при точке отсечения 8.9000%.