Արտգործնախարարության հետ ներկա դրությամբ կապվել են Հայաստանի երեք քաղաքացիներ, որոնք գտնվում են Լիբիայում: Այդ մասին հաղորդել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը: «Նրանք բոլորը տարվել են անվտանգ վայր, և նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում: ՀՀ ԱԳՆ-ն սերտ կապի մեջ է Մերձավոր Արևելքի երկրներում ՀՀ դեսպանատների հետ»,- ասել է Բալայանը:
Նախօրեին ՀՀ ԱԳՆ-ի հետ կապվել է Լիբիայում գտնվող Հայաստանի մեկ քաղաքացի:
Լիբիայում անկարգությունները սկսվել են փետրվարի 15-ին: Ցուցարարները պահանջում են պետության ղեկավար Մուամար Քադաֆիի հրաժարականը: Իրավապաշտպանների կարծիքով, բախումների հետևանքով մահացել է մոտ 233 հոգի: Պաշտոնապես իշխանությունները հաստատում են 48 հոգու մահը:

22 Февраль 2011 - 10:01 AMT
МИД Армении сообщает, что троим гражданам Армении, которые находятся в Ливии, ничего не угрожает. Об этом сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян. «Все они перевезены в безопасное место и их жизни ничего не угрожает. МИД Армении работает в тесной связи с посольствами РА в странах Ближнего Востока», – сказал Балаян.
Беспорядки в Ливии начались 15 февраля. Протестующие требуют отставки лидера государства Муаммара Каддафи. По данным правозащитников, в результате столкновений демонстрантов со стражами порядка погибли не менее 233 человек. Официально власти подтверждают гибель 84 человек.