24 Փետրվար 2011 - 05:29 AMT
2011 թվականի հունվարին «Զվարթնոց» օդանավակայանով 109 055 ուղևոր է փոխադրվել` 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածում 87 730-ի դիմաց, հաղորդում է Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 52 270 մարդ` նախորդ տարվա 40 680-ի դիմաց, իսկ մեկնել է 56 785 մարդ` 2010 թվականի 47 050-ի դիմաց:
Ընդ որում, 2011 թվականի հունվարին «Զվարթնոց» օդանավակայանով 434 տոննա բեռ է տեղափոխվել` նախորդ տարվա 414 տոննա ցուցանիշի դիմաց: Մասնավորապես, ներկրվել է 284 տոննա բեռ` 2010 թվականի 309 տոննայի դիմաց և արտահանվել է 150 տոննա` նախորդ տարվա 105 տոննայի դիմաց:
2011 թվականի հունվարին «Զվարթնոց» օդանավակայանում կայացած մեկնումների և ժամանումների ընդհանուր թիվը կազմել է 696` 2010 թվականի 642-ի դիմաց:

24 Февраль 2011 - 05:29 AMT
В январе 2011 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено 109 055 пассажиров по сравнению с 87 730 пассажирами за аналогичный период 2010 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 52 270 человек против 40 680 человек в 2010 году, а отбыло – 56 785 человек против 47 050 человек в 2010 году.
При этом в январе 2011 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено 434 тонны грузов против показателя за 2010 год в 414 тонн. В частности, было импортировано 284 тонны грузов против 309 тонн в 2010 году и экспортировано 150 тонн против 105 тонн в 2010 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за январь 2011 год составило 696 против 642 – за 2010 год.