24 Փետրվար 2011 - 05:30 AMT
«Մարիաննա» ընկերությունը ստիպված է եղել բարձրացնել կաթնամթերքի գները կաթի, տարայի, ինչպես նաև գազի և ջրի սակագների համատարած բարձրացման պատճառով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Մարիաննա» ՍՊԸ փոխտնօրեն Տաթևիկ Հակոբյանը:
Ընկերության ներկայացուցիչը, մասնավորապես, նշել է, որ եթե նախկինում մեկ լիտր կաթը գյուղացիներից գնվում էր 120 դրամով, ապա այժմ այդ գինը կազմում է 180 դրամ: Նա ընդգծել է, որ ընկերության համար գների բարձրացման մասին որոշումը հեշտ չի տրվել, սակայն դա ստիպված միջոց էր, որպեսզի արտադրությունը կրկին շահութաբեր դառնա: Ընդ որում, նա նկատել է, որ ընկերությունում գիտակցում են մթերքի թանկացման պատճառով սեփական շուկայի մի մասը կորցնելու վտանգը:
Իսկ ինչ վերաբերում է մոտ ապագայում գների բարձրացման հնարավորությանը, ապա Հակոբյանը չկարողացավ պատասխանել այդ հարցին` ընդգծելով միայն, որ ընկերությունը կփորձի հաշվի առնել սպառողների շահերը:

24 Февраль 2011 - 05:30 AMT
Компания “Марианна” была вынуждена повысить цены на молочные продукты в связи с повальным повышением цен на молоко, тару, а также тарифов на газ и воду. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявила заместитель директора ООО “Марианна” Татевик Акопян.
Представитель компании, в частности, отметила, что если раньше литр молока закупался у крестьян за 120 драм, то сейчас эта цена составляет 180 драм. Она подчеркнула, что решение о повышении цен далось компании нелегко, однако она была вынуждена пойти на это, чтобы сделать вновь производство рентабельным. При этом она заметила, что в компании осознают опасность потери части своего рынка из-за подорожания продукции.
Что же касается возможности повышения цены в ближайшем будущем, то Акопян не смогла ответить на этот вопрос, подчеркнув лишь, что компания постарается учесть интересы потребителей.