24 Փետրվար 2011 - 14:36 AMT
Փետրվարի 24-ի երեկոյան Մոսկվայում կկայանա «2010 թվականի պերսոնա» մրցանակի դափնեկրի պարգևատրման արարողությունը, «Ճյուղի զարգացման մեջ ներդրած ավանդի համար» (քաղաքացիական ավիացիա) հատուկ անվանակարգում առաջադրվել է «Արմավիա» ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովը: Նույն «Ճյուղի զարգացման մեջ ներդրած ավանդի համար» անվանակարգում (ՋԷԿ) առաջադրվել է «Միավորված Էներգաշինարարական Կորպորացիա» ԲԲԸ նախագահ Վալերի Սահակյանը:
«Բիզնես-ոլորտ» անվանակարգում «Մոսկովյան միջբանկային արժույթի բորսա» ՓԲԸ նախագահ Ռուբեն Աղանբեգյանն է:
Ընդ որում, «Գրան-պրի» անվանակարգում Ա.Պ.Չեխովի անվ. ՄԳԹ տնօրեն-գեղարվեստական ղեկավար Օլեգ Տաբակովն ու Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևն են:

24 Февраль 2011 - 14:36 AMT
Вечером 24 февраля в Москве состоится награждение лауреатов премии «Персона года 2010», а среди 27 номинантов – трое представителей армянской национальности.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе авиакомпании «Армавиа», в специальной номинации «За вклад в развитие отрасли (гражданская авиация)» – президент авиакомпании «Армавиа» Михаил Багдасаров. В этой же номинации «За вклад в развитие отрасли (ТЭК)» – президент ОАО «Объединенная Энергостроительная Корпорация» Валерий Саакян. В номинации «бизнес-сфера» президент ЗАО «Московская межбанковская валютная биржа» (ММВБ) Рубен Аганбегян
При этом в номинации «Гран-при» художественный руководитель – директор МХТ им. А.П.Чехова Олег Табаков и президент Казахстана Нурсултан Назарбаев.