2011թ. փետրվարի 24-ին տեղի ունեցավ «Մոսկվայի Բանկի» Տնօրենների խորհրդի նիստը, որտեղ ՎՏԲ բանկի պրեզիդենտ և վարչության նախագահ Անդրեյ Կոստինը ընտրվեց «Մոսկվայի Բանկի» Տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնում։ Դրա հետ մեկտեղ «Մոսկվայի Բանկի» Տնօրենների խորհուրդի կողմից Միխայիլ Կուզովլևը նշանակվեց բանկի վարչության նախագահի առաջին տեղակալ։
««Մոսկվայի Բանկի» Տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնում ես մտադիր եմ բարձրացնել բանկի աշխատանքի արդյունավետությունը և այդ իսկ նպատակով առաջնահերթ լուծել բանկի բոլոր բաժնետերերի շահերի և իրավունքների պաշտպանման խնդիրը։ «Մոսկվայի Բանկի», որպես մայրաքաղաքի գլխավոր ֆինանսական գործընկերոջ, հիմնական ֆունկցիան է – քաղաքի տնտեսական և սոցիալական ծրագրերի իրագործման շարունակական ապահովումը։ Մեր խնդիրն է պահպանել քաղաքի բոլոր արժեքավոր և նշանակալից սոցիալական ծրագրերը, այդ թվում կոմունալ վարձավճարներն ու սոցիալական նպաստների վճարումները”,- հայտարարեց Անդրեյ Կոստինը, հայտնում է ՎՏԲ Բանկ ԲԲԸ մամլո ծառայությունը:

24 февраля 2011 года состоялось заседание Совета директоров Банка Москвы, на котором Андрей Костин, президент-председатель правления банка ВТБ, был избран на пост председателя Совета директоров Банка Москвы. Совет директоров Банка Москвы также назначил Михаила Кузовлева первым заместителем председателя правления банка, говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net пресс-службой ЗАО «Банк ВТБ (Армения)».
«В качестве председателя Совета директоров Банка Москвы, я намерен поставить во главу угла задачу по соблюдению прав и интересов всех акционеров банка с целью повышения эффективности работы кредитной организации. Основная функция Банка Москвы как главного финансового партнера столицы – обеспечить продолжение реализации городских экономических и социальных программ. Наша задача – сохранить все ценные и значимые социальные проекты города, в том числе выплату социальных пособий и оплату коммунальных платежей», – заявил Андрей Костин.