Փետրվարի 25-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՊՆ նորացված կայքի (www.mil.am) շնորհանդեսը: «Մենք նպատակ ունեինք ավելացնել մեր տեղեկատվական զինանոցը, կիրառել նորագույն տեխնիկական միջոցներ և աշխատանքի ոճ»,- կայքի շնորհանդեսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նա նշել է, որ կայքը նորացնելիս հաշվի են առնվել Հայաստանում վերջերս անցկացված մյուս պաշտոնական գերատեսչությունների կայքերի ուսումնասիրությունները, և ՊՆ կայքը համապատասխանում է առաջադեմ միջազգային չափանիշներին: Նախարարի խոսքերով, նորացված կայքը կոչված է առավելագույն տեղեկատվություն տալ Հայաստանի պաշտպանական ոլորտի մասին և ամրապնդել բանակ-հասարակություն կապն ինտերակտիվ միջոցներով: Օհանյանը հավելել է, որ դա միայն ճանապարհի սկիզբն է, և հետագայում նախատեսում են նոր միջոցներ գտնել տեղեկատվությունն ավելի հասանելի դարձնելու համար` օգտագործելով ինտերնետը, բլոգերը և սոցիալական ցանցերը:
Իր հերթին, կայքի աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչ Հայկ Հարությունյանը հաղորդել է, որ կայքի դիզայնը լիովին փոխված է, այն ավելի մատչելի է օգտագործողների համար և կազմված է 3 մասերից` պաշտոնական լրահոս, տեղեկատվություն ռազմագիտական և ռազմակրթական հաստատությունների մասին և տեղեկատվական ռեսուրս-կենտրոն:

Министерство обороны Армении презентовало 25 февраля свой обновленный сайт (www.mil.am). ”Мы преследуем цель увеличить наш информационный арсенал, применить новейшие технические средства и стиль работы”, – заявил на презентации сайта министр обороны РА Сейран Оганян. По словам министра, при разработке сайта были учтены результаты недавно проведенного исследования сайтов официальных ведомств РА, и теперь сайт Минобороны отвечает самым передовым международным стандартам.
Министр отметил, что обновленный сайт призван дать максимально исчерпывающую информацию об оборонной сфере, а также укрепить связь армия – общество. Он также добавил, что открытие обновленного сайта это лишь начало пути, и в дальнейшем Минобороны предполагает найти новые средства, чтобы сделать более доступной и привлекательной свою информацию, используя возможности предоставляемые Интернетом, блогами и соцсетями.
В свою очередь, представитель рабочей группы сайта Айк Арутюнян сообщил, что полностью изменен дизайн сайта, и теперь он будет состоять из трех частей. В первой части будет дана официальная информация Минобороны, во второй информация о военно-научных и военно-образовательных учреждениях РА, а третья часть будет информационным ресурс-центром.