25 Փետրվար 2011 - 12:26 AMT
Synopsys Armenia-ն համագործակցության մասին պայմանագիր կկնքի Եվրոպական տարածաշրջանային կրթական ակադեմիայի հետ: Ինչպես լրագրողներին ասաց Synopsys Armenia ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը, ուսուցումը կիրականացվի Synopsys-ի կրթական բաժնի բազայի հիման վրա: Այսպիսով, ընկերությունը պայմանագիր կկնքի Հայաստանի հինգերորդ տեխնիկական բուհի հետ: Ընկերությունում արդեն ուսանում են Հայաստանի Պետական ճարտարագիտական համալսարանի, Երևանի պետական համալսարանի, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի և Ամերիկյան համալսարանի ուսանողները: Եվրոպական տարածաշրջանային կրթական ակադեմիան միջպետական բուհ է, որը ստեղծվել է եվրոպական պետությունների մի շարք ուսումնական հաստատությունների հետ պայմանագրերի և համաձայնագրերի հիման վրա: Բուհը հիմնադրվել է Երևանում 2001 թվականի հոկտեմբերի 15-ի կառավարական որոշման հիման վրա:
Synopsys Armenia-ն ներդրումներ է կատարում տեղի ՏՏ-կրթության մեջ` համագործակցելով Հայաստանի հիմնական բուհերի հետ, որտեղ Synopsys Armenia-ի ծրագրով ուսում են ստացել արդեն ավելի քան 400 ուսանողներ: Ներկա պահին Synopsys Armenia-յում 220 հոգի են ուսանում` հիմնականում ՀՊՃՀ ուսանողներ: Ծրագրի շրջանավարտների մեծամասնությունը Synopsys-ի աշխատակիցներ են դառնում:

25 Февраль 2011 - 12:26 AMT
Synopsys Armenia подпишет соглашение о сотрудничестве с Европейской региональной образовательной академией. Как сказал журналистам исполнительный директор компании Synopsys Armenia Овик Мусаелян, обучение будет осуществляться на базе образовательного департамента Synopsys. Таким образом, компания заключит договор с пятым техническим вузом Армении. В компании уже обучаются студенты Государственного инженерного университета Армении, Ереванского госуниверситета, Российско-армянского (Славянского) университета, Американского университета Армении. Европейская региональная образовательная академия – межгосударственный вуз, созданный на основе договоров и соглашений с рядом учебных заведений европейских государств. Вуз был образован в Ереване на основании правительственного решения от 15 октября 2001 года.
Synopsys Armenia инвестирует в местное ИТ-образование, сотрудничая с основными вузами Армении, где по программе Synopsys Armenia обучение прошли свыше 400 студентов. На данный момент в Synopsys Armenia обучаются 220 человек – в основном студенты ГИУА. Большинство выпускников программы становятся сотрудниками Synopsys.