Ամերիաբանկ ՓԲԸ-ն չնայած կորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, այնուհանդերձ շարունակում է պատշաճ ուշադրություն ցուցաբերել ֆիզիկական անձանց մատուցվող ծառայությունների փաթեթի մշակմանը:
Ամերիաբանկի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդները 2010թ. աճել են շուրջ 69%-ով և 2010թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել ավելի քան 26 մլրդ դրամ` բանկի ժամկետային ավանդների 61 %-ը: Միայն 2010թ. չորրորդ եռամսյակում Բանկի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների աճը կազմել է ավելի քան 27%: Նշենք, որ այդ ժամանակահատվածում ՀՀ բանկային համակարգում ֆիզիկական անձանց ավանդների աճն ըստ ՀՀ ԿԲ վիճակագրական տվյալների կազմել է 12.4 %:
Ամերիաբանկը համալրելով ֆիզիկական անձանց ավանդների տեսականին` 2010թ. դեկտեմբերի 2-ին հանրությանը ներկայացրեց «Ճանաչիր փողի արժեքը» ավանդային ակցիան, որը շատ մեծ արձագանք գտավ հասարակության շրջանում: Միայն դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում այս ակցիայով ներգրավվեց շուրջ 2 մլրդ դրամի ավանդ, որը ներկայումս արդեն գերազանցում է 3 մլրդ դրամը:
Ամերիաբանկը ընթացիկ տարում ևս շարունակում է ընդլայնել ֆիզիկական անձանց առաջարկվող ավանդների տեսականին: Փետրվար ամսին հանրությանն առաջարկվեց ժամկետային ավանդի նոր տեսակ` «Ոսկու կառուցվածքային» ավանդ, որը ստեղծում է եկամուտների ստացման աննախադեպ հնարավորություն` եկամուտ, որը ստացվում է միջազգային շուկայում ոսկու գնի բարձրացումից` առանց ներդրված գումարը կորցնելու ռիսկի և ֆիքսված տոկոսադրույքով եկամուտ, որը ստացվում է ավանդական բանկային ավանդի ներդրումից:

25 Февраль 2011 - 14:35 AMT
Несмотря на то, что ЗАО «Америабанк» является инвестиционным корпоративным банком, он продолжает уделять должное внимание разработке пакета услуг, предоставляемых физическим лицам.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, общий объем срочных вкладов физических лиц в «Америабанке» в 2010 году увеличился на 69%, составив более 26 млрд драмов. В четвертом квартале 2010 года рост срочных вкладов физических лиц в банке составил более 27% при том, что в банковской системе республики рост вкладов физических лиц составил 12,4%. Срочные вклады физических лиц в общем объеме срочных вкладов банка составляют 61%.
Пополнив ассортимент вкладов физических лиц, «Америабанк» 2 декабря 2010 года представил депозитную акцию «Узнай цену деньгам». Только в декабре прошлого года благодаря этой акции были привлечены вклады на 2 млрд драмов, которые в настоящее время уже превысили 3 млрд драмов.
В текущем году банк продолжает расширять ассортимент вкладов, предлагаемых физическим лицам, и в феврале предложил новый вид срочного вклада – депозит «Золотой структурный», предоставляющий беспрецедентную возможность получения доходов, формируемых от повышения цен на золото на международных рынках без рисков потерь вложенной суммы и фиксированного процентного дохода от традиционного банковского вклада.