Մանրածախ բիզնեսի զարգացման 2011թ. ծրագրի համաձայն «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» փոխեց թիվ 76 մինիմասնաճյուղի գործունեության հասցեն` տեղափոխվելով նոր մասնաշենք (ք. Հրազդան, Միկրոշրջան, Զ. Անդրանիկի պողոտա 131/2): Նոր մասնաշենքում անց են կացվել վերանորոգման և բարեկարգման աշխատանքներ` համապատասխանեցնելով շենքի արտաքին և ներքին կահավորումը ՎՏԲ բրենդին և ֆիրմային ոճին: Մասնաճյուղը նաև սարքավորված է ժամանակակից համակարգչային տեխնիկայով, հատուկ սարքավորումներով, գրասենյակային կահույքով և բոլոր անհրաժեշտ կոմունիկացիոն միջոցներով: Հրազդան քաղաքում Թիվ 76 մասնաճյուղի հաճախորդներն ու այցելուները կստանան ավելի հարմարավետ պայմաններում որակով և արագ սպասարկման հնարավորություն: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում` 68 մասնաճյուղ:
Այստեղ ամսական կսպասարկվեն են մոտ 30.000 հաճախորդ, որոնց թվում են ինչպես պետական կազմակերպություններ և առևտրային ձեռնարկություններ, այնպես էլ անհատ ձեռներեցներ և ֆիզիկական անձինք: Մասնաճյուղը քաղաքի բնակչությանն է տրամադրում բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ`ավանդների բացում, դրամական փոխանցումներ, սպառողական վարկեր (վարկեր ոսկու գրավադրմամբ, վարկային քարտեր, ունիվերսալ քարտեր, օվերդրաֆտ), հիփոթեքային վարկեր, ավտովարկեր, բիզնես վարկեր:
Հրազդան քաղաքում թիվ 76 մասնաճյուղի շնորհանդեսի հանդիսավոր արարողությանը մասնակցեցին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարությունը, Բանկի դեպարտամենտների տնօրեններ և վարչության պետեր, Կոտայքի մարզպետ Կ. Շահգալդյանը, մարզի և քաղաքի վարչության ղեկավարների լիազոր ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև այլ պաշտոնատար անձինք, բիզնեսի բնագավառի, կրթության և մշակույթի ներկայացուցիչներ:

25 Февраль 2011 - 16:42 AMT
В соответствии с программой Развития розничного бизнеса 2011 г. ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» поменял адрес деятельности мини-филиала “ N76”, переместив его в новое здание (г. Раздан, Микрорайон, просп. З. Андраника 131/2). Новое здание филиала приведено в соответствие к единым корпоративным требованиям группы ВТБ. Филиал оснащен современной компьютерной техникой, специальным оборудованием и всеми необходимыми средствами коммуникаций. Клиенты мини-филиала “ N76” в г. Раздан получат возможность более быстрого и качественного обслуживания, в более комфортных условиях. В настоящее время банк владеет самой крупной филиальной сетью в стране – 68 филиалов.
Здесь ежемесячно будут обслуживаться порядка 30 000 клиентов, в числе которых как государственные организации и коммерческие предприятия, так и частные предприниматели и физические лица. Банк предоставляет населению полный спектр банковских услуг: открытие вкладов, денежные переводы, потребительские кредиты (кредиты под залог золота, кредитные карты, универсальные карты, овердрафты), ипотечные кредиты, авто кредиты, бизнес кредиты. В торжественной церемонии презентации филиала “N76” в г. Раздан приняли участие руководители Банка ВТБ (Армения), директора департаментов и начальники управлений банка, марзпет Котайка К. Шахгалдян, уполномоченные представители глав администраций области и города, а также другие должностные лица, представители сфер бизнеса, образования и культуры.