26 Փետրվար 2011 - 13:17 AMT
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը 2011 թվականին արտահանման ծավալի աճ, տնտեսության կայունացում և կայուն տնտեսական զարգացման փուլի վերձնական մեկնարկ է ակնկալում: Այդ մասին Ծաղկաձոր հանգստավայրում «Կամուրջ 2011» միջազգային տնտեսական ֆորումի բացումից հետո լրագրողներին է հայտնել Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը: Նրա խոսքով, այդ մասին վկայում են ինչպես 2011 թվականի հունվարի արդյունքները, այնպես էլ արտասահմանյան ներդրողների ու հայ գործարարների դրական ակնկալիքները:
Տիգրան Դավթյանն ավելացրել է, որ այժմ մոտ 50 համատեղ ծրագրեր կան, որոնց շուրջ տեղի գործարարների հետ աշխատում է էկոնոմիկայի նախարարությունը, և որ եթե դրանցից գոնե 2/3 իրականացվեն կամ կսկսեն իրականացվել մոտակա մեկ-մեկուկես տարվա ընթացքում, ապա հարկավոր է զգալի դրական փոփոխություններ ակնկալել:

26 Февраль 2011 - 13:17 AMT
Министерство экономики Армении ожидает в 2011 году существенного увеличения объемов экспорта, стабилизации экономики и окончательного начала этапа стабильного экономического развития. Об этом заявил министр экономики Армении Тигран Давтян журналистам после открытия проходящего в курортном городе Цахкадзор международного экономического форума «Мост 2011». По его словам, об этом свидетельствуют как результаты января 2011 года, так и положительные ожидания у зарубежных инвесторов и армянских предпринимателей.
Тигран Давтян добавил, что сейчас есть около 50 совместных программ, над которыми работает Минэкономики с местными предпринимателями, и, если из них хотя бы 2/3 будут осуществлены или начнут осуществляться в течение ближайших года-полтора, то следует ожидать существенных положительных сдвигов.