«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի զարգացման հեռանկարներից է մասնաճյուղերի ցանցի ընդլայնումը, մարտի 2-ին լրագրողներին «Մոսկովյան» մասնաճյուղի բացման ժամանակ հայտնել է բանկի տնօրինության նախագահ, գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Նրա խոսքերով, 2011-ին բանկը նախատեսում է բացել ևս 4 մասնաճյուղ, որոնցից երկուսը` մայրաքաղաքում, իսկ մյուս երկուսը` Հայաստանի մարզերում: «Վանաձորում արդեն ընտրվել է տարածք և սկսվել են վերանորոգման աշխատանքները, որոնք ավարտվելու են հունիս-հուլիսին, իսկ Գյումրիում նոր մասնաճյուղը բացվելու է ընթացիկ տարվա երրորդ եռամսյակում»,- ասել է նա: Մայրաքաղաքի մասնաճյուղերից մեկը գտնվելու է «Կոմիտաս» վարչական շրջանում, իսկ մյուսը` «Շենգավիթ» կամ «Նոր Նորք»: «5 նոր մասնաճյուղերի հետ միասին դրանց ընդհանուր թիվը կկազմի 11»,- ասել է նա:
Խոսելով նորաբաց «Մոսկովյան» մասնաճյուղի մասին, Հանեսյանը նշել է, որ սույն թվականի մարտի 2-ից մինչև 31-ը ներառյալ, Ամերիաբանկի բոլոր հաշվետեր հաճախորդները կարող են օգտվել անհատական պահատուփերից 10 տոկոս զեղչով:
Բանկն առաջարկում է 3 չափի պահատուփ` փոքր (250մմ x 350մմ x 90մմ), միջին (250մմ x 350մմ x 190մմ) և մեծ (250մմ x 350մմ x 290մմ): Հաճախորդները կարող են օգտվել պահատուփերից մեկ ամիս, երեք ամիս, վեց ամիս և մեկ տարի ժամկետներով: «Պահատուփերը գտնվում են շուրջօրյա հսկողության տակ` հատուկ սարքավորված սրահում, որը հագեցած է ժամանակակից անվտանգության համակարգով, հակահրդեհային ահազանգման միջոցներով:

2 Март 2011 - 10:06 AMT
Одной из перспектив развития ЗАО «Америабанк» является увеличение филиальной сети, сообщил журналистам 2 марта на официальной церемонии открытии нового филиала «Московян» (Ереван, Маштоца 48,2/1) председатель директората – генеральный директор банка Артак Анесян.
По его словам, в 2011 году банк планирует открыть еще 4 филиала, два из них – в столице, а остальные два – в областях Армении. «В Ванадзоре уже выбран участок и начаты ремонтные работы, которые будут завершены к июню-июлю, а в Гюмри новый филиал будет открыт в третьем квартале текущего года», – сказал он. Что же касается столичных филиалов, то один из них будет расположен в административном районе «Комитас», а другой – в административном районе «Шенгавит» или «Нор-Норк». «С учетом новых 5 филиалов, которые мы запланированы на этот, общее число составит 11», – отметил он.
Говоря об особенностях нового филиала «Московян», Артак Анесян отметил, что впервые «Америабанк» предлагает своим клиентам индивидуальные сейфовые ячейки, более того, для новых клиентов банка с 2 по 31 марта включительно будут предложены скидки, как по линии сейфовых ячеек в размере 10%, так и по линии обслуживания пластиковых карт и целого ряда других банковских услуг, таких как интернет-банкинг, система банк-клиент.
В свою очередь директор розничного банкинга Вазрик Секоян добавил, что новый филиал банка по своему техническому оснащению ничем не уступает головному офису и другим филиалам, и здесь клиентам будет представлена вся линейка банковских услуг. Он также добавил, что до конца года число клиентов нового филиала составит порядка 2000, из которых 200 – юридические лица, а остальные – физические лица.