«Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ի ու «Ազգային հիփոթեքային ընկերություն» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի միջև ստորագրվել է պայմանագիր, որի շրջանակներում Բանկն իր հաճախորդներին կտրամադրի հիփոթեքային վարկեր անշարժ գույքի ձեռքբերման և վերանորոգման նպատակով: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, պայմանագիրը հնարավորություն կտա Բանկին մեծացնել հիփոթեքային վարկավորման ծավալները` իր հաճախորդներին առաջարկելով հիփոթեքային վարկավորման մրցակցային պայմաններ բնակարանի, առանձնատան կամ հողատարածքի ձեռք բերման, կառուցապատման կամ վերանորոգման նպատակով:
Այս ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է տրամադրել մինչև 15 տարի մարման ժամկետով, միջինում 11-14% տոկոսադրույքով վարկային միջոցներ: Կանխավճարի նվազագույն չափը նախատեսվում է 30% (հնարավոր է մինչև 0%` այլ գրավ ներկայացնելու պարագայում): Վարկերը կտրամադրվեն ՀՀ դրամով:

ЗАО «Армсвисбанк» подписал с универсальной кредитной организацией ЗАО «Национальная ипотечная компания» договор о том, что будет финансировать покупку и ремонт недвижимости своих клиентов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, договор позволит «Армсвисбанку» расширить объемы ипотечного кредитования, предлагая своим клиентам конкурентные условия для приобретения квартир, частных домов или земельных участков, строительства или ремонта жилья.
В рамках данной программы предусматривается предоставления кредитных средств сроком до 15 лет по ставке 11-14% годовых. Минимальный размер предоплаты предусматривается в размере 30% (возможна также нулевая предоплата при представлении иного залога). Кредиты будут предоставляться в драмах.