Փետրվարի 28-ից մարտի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 73,184,081 ԱՄՆ դոլար 366.55 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 77,115,214 ԱՄՆ դոլար 367.79 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 27,630,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 367.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,870,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 367.18 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 21–ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 22.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 48.0 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

4 Март 2011 - 14:23 AMT
С 28 февраля по 4 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 73,184,081 долларов США по 366.55 драмов/1 доллар США и продано 77,115,214 долларов США по 367.79 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 27,630,000 долларов США по 367.90 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,870,000 по 367.18 драмов/1 доллар США.
С 21 по 27 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 22,5 млрд. драм, а долларовых кредитов – 48 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.