9 Մարտ 2011 - 06:51 AMT
Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Բուխարեստում (Ռումինիա) մարտի 9-10-ը կայանալիք հայ-ռումինական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 3-րդ նիստին:
Ինչպես նշվում է նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, նիստի օրակարգում ընդգրկված են տրանսպորտի, առևտրի, արդյունաբերության և էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, փոքր և միջին ձեռնարկատիրության, ինչպես նաև տուրիզմի, մշակույթի, կրթության ու գիտության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր: Միջկառավարական նիստին զուգահեռ մարտի 11-ին Բուխարեստում կկազմակերպվի կլոր սեղան` երկու կողմերի առևտրատնտեսական հաստատությունների և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, որի ընթացքում կներկայացվեն երկկողմ ներդրումային հնարավորությունները և հեռանկարները:
Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ ռումինական կողմը` Ռումինիայի Հանրապետության տրանսպորտի և ենթակառույցների նախարար տիկին Անկա Բոաջիուն:

Возглавляемая министр транспорта и связи Мануком Варданяном делегация примет участие в 3-ем заседании армяно-румынской торгово-экономической и научно-технической межправительственной комиссии, которое пройдет 9-10 марта в Бухаресте (Румыния).
Как отмечается в сообщении пресс-службы министерства, на повестке дня вопросы, касающиеся сферы транспорта, торговли, промышленности и энергетики, сельского хозяйства, малого и среднего бизнеса, а также туризма, культуры, образования и науки.
В рамках заседания 11 марта пройдет круглый стол с участием представителей бизнес- структур двух сторон, в ходе которого будут представлены двусторонние инвестиционные возможности и перспективы.
С армянской стороны армяно-румынскую межправкомиссию возглавляет министр транспорта и связи Манук Варданян, а с румынской – министр транспорта и инфраструктуры Анка Боаджиу.