9 Մարտ 2011 - 07:52 AMT
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն նոր մրցույթ է անցկացնում ուսանողական կրթաթոշակների տրամադրման համար
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է «Երկրի մասշտաբով, յուրաքանչյուր ուսանողի օգտին» ակցիայի շրջանակում Հայաստանի ԲՈՒՀ-երի ուսանողների հայտադիմումների ընդունումը: Ակցիան անցկացվում է անվանական միանվագ կրթաթոշակների տրամադրման նպատակով:
Ակցիայի նպատակն է օժանդակել երիտասարդ մասնագետների կայացմանը բարձր առաջադիմությամբ աչքի ընկած և հասարակական կյանքում ակտիվություն ցուցաբերած ուսանողների կիսամյակային ուսման վարձի մասնակի կամ լրիվ վճարման միջոցով, ինչպես նաև դիտարկել հետագայում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում նրանց աշխատանքի տեղավորման հնարավորությունը: Այս տարի Բանկի շահառուների թիվը աճելու է, հասնելով 25-ի: Կրթաթոշակների չափը կազմելու է 40 000 ՀՀ դրամից մինչև 300 000 ՀՀ դրամ:
Հայտադիմումները դիտարկվելու են Բանկի կողմից ստեղծված փորձագետների հատուկ հանձնախմբի կողմից հետևյալ հիմնական չափանիշերի հիման վրա. ակադեմիական առաջադիմություն, հասարակական ակտիվություն, սոցիալական կարգավիճակ, ինչպես նաև միավորների հաշվեգրման սկորինգային համակարգի արդյունքներ: Վերջնական արդյունքների ամփոփման համար հարցազրույցներ են կազմակերպվելու 30 լավագույն թեկնածուների հետ: Հայտատուների հետ հարցազրույցներին մասնակցելու են ինչպես փորձագետների հանձնախմբի անդամները, այնպես էլ Բանկի 2010 թվականի շահառուները:
Մրցույթին կարող են մասնակցել V կուրսի ուսանողները, բակալավրիատի II-IV կուրսերի ուսանողները, մագիստրանտներ, ասպիրանտներ և հայցորդներ: ԲՈՒՀ-ի կարգավիճակը (պետական/ոչ պետական), ինչպես նաև մրցույթի մասնակիցների քաղաքացիությունը հաշվի չեն առնվելու:
Հայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2011թվականի ապրիլի 30-ն է: Հայտադիմումները ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով հետևյալ հասցեով` [email protected]: Ընտրված ուսանողների ցուցակը հրապարակվելու է 2011 թվականի հունիսի 2-ին Բանկի պաշտոնական ինտերնետ-կայքում, որից հետո շահառուները կհրավիրվեն մասնակցելու կրթաթոշակների հանձնման պաշտոնական արարողությանը:
Հիշեցնենք, որ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ռազմավարությամբ նախատեսվում է իրականացնել սոցիալական բնույթի տարատեսակ ակցիաներ և ծրագրեր, որոնց ընդհանուր կարգախոսն է` «Երկրի մասշտաբով, յուրաքանչյուրի օգտին», որը բնակչության յուրաքանչյուր խմբի համար հնչում է յուրովի: 2010 թվականին Բանկը համանման ակցիա է անցկացրել, որում մասնակցել են Հայաստանի տարբեր տարածաշրջանների ավելի քան 500 ուսանող: Գլխավոր մրցանակը` 400 հազ. ՀՀ դրամ ($1,1 հազ.) ստացել է ԵՊՀ-ի ուսանողուհի Անուշ Մարտիրոսյանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

ЗАО «Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка» начал прием заявлений от студентов армянских вузов на получение от банка именных единовременных стипендий в рамках акции «В масштабах страны, в интересах каждого студента».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, цель акции – содействовать становлению молодых специалистов, посредством частичной или полной оплаты полугодовой учебы студентов с высокой академической успеваемостью, проявивших активность в общественной жизни, а также рассмотрение возможности их дальнейшего трудоустройства в ЗАО «Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка». В этом году Банк увеличил количество стипендиатов до 25 человек. Размер стипендий составит от 40 000 до 300 000 драмов.
Рассмотрение заявок будет проводиться специально созданной банком группой экспертов с учетом следующих основных критериев: академическая успеваемость, общественная активность, социальный статус, а также на основе скоринговой системы начисления баллов. Для подведения окончательных результатов будут организованы интервью с 30 наилучшими претендентами. В интервью с соискателями примут участие, как экспертная комиссия, так и стипендиаты банка 2010 года.
В конкурсе могут участвовать студенты V курса, II-IV курсов бакалавриата, магистранты, аспиранты и соискатели. Статус вуза (государственный / негосу- дарственный), а также гражданство участников конкурса значения не имеют. Крайний срок подачи заявлений – 30 апреля 2011 года. Заявления принимаются в электронном виде по адресу: [email protected]. Список выбранных кандидатов будет опубликован 2 июня 2011 года на официальном интернет-сайте банка, после чего стипендиаты будут приглашены на официальную церемонию вручения стипендий. В рамках выбранной стратегии, действующих под общим лозунгом – «В масштабах страны – в интересах каждого», в 2010 году банк провел аналогичную акцию, в которой приняли участие более 500 студентов из различных регионов Армении. Главный приз – 400 тыс. драмов ($1,1 тыс.) получила студентка ЕГУ Ануш Мартиросян.