2011 թ. մարտի 14-ին Երևանի Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Հրանտ Դինքի հիշատակին նվիրված երեկո: Հրանտ Դինքի կյանքն ու հայացքները կներկայացնեն «Ազգ» թերթի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ավետիքյանը և ԵՊՀ Արևելագիտության ֆակուլտետի փոխդեկան, թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանը: Միջոցառման հյուրերն են թուրք մտավորական լրագրողներ Չենգիզ Ակթարը և Ալի Բայրամօղլուն:
Հուշ-երեկոյի ժամանակ կցուցադրվեն սփյուռքահայ լուսանկարիչ Մաքս Սվասլյանի` Հրանտ Դինքի հուղարկավորության ժամանակ կատարած բացառիկ լուսանկարները: Միջոցառմանը կմասնակցեն «Երկիր» միության «Վան» նախագծի երաժիշտները, որոնք կկատարեն Համշենի և Մալաթիայի մեղեդիներ: Միջոցառումն անցկացվում է 2011թ. մարտի 15-ին տեղի ունեցող «Հայոց ցեղասպանության գիտակցման կառուցումը Թուրքիայում» միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում, ասվում է «Երկիր» միության մամլո հաղորդագրության մեջ:

9 Март 2011 - 09:57 AMT
14 марта в ереванском Доме камерной музыки состоится вечер, посвященный памяти Гранта Динка. Откроет мероприятие предводитель Гугаркской епархии Армянской Апостольской церкви епископ Сепух Чулджян. О жизни и взглядах Гранта Динка расскажут главный редактор газеты «Азг» Акоп Аветикян и замдекана факультета востоковедения ЕГУ, тюрколог Рубен Мелконян. Гостями мероприятия являются турецкие журналисты Ченгиз Актар и Али Байрамоглу.
Во время вечера памяти будут показаны эксклюзивные фотографии французского фотографа армянского происхождения Макса Свазляна, сделанные им во время похорон Гранта Динка. В мероприятии будет участвовать музыканты осуществляемого Союзом «Еркир» проекта «Ван», которые исполнят мелодии Амшена и Малатии. Мероприятие проходит в рамках международной конференции «Построение осознания Геноцида армян турецким обществом», которая состоится 15 марта 2011г. в Ереване.