9 Մարտ 2011 - 12:58 AMT
2010-ին «ԻՆԳՈ Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը կրկնապատկեց իր ակտիվները, որոնք այժմ կազմում են ավելի քան 4.2 մլրդ դրամ: Ընկերությունը հասել է ապահովագրական պարգևների նախաճգնաժամային մակարդակին: Այդ մասին Երևանում հայտնել է «ԻՆԳՈ Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Լևոն Ալթունյանը: «2010-ը մեզ համար համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամից դուրս գալու տարի էր և մենք հավաքագրել ենք մոտավորապես այնքան պրեմիա, որքան 2008-ին մինչև ճգնաժամը»,- ասել է նա:
Ալթունյանը նաև հաղորդել է, որ 2010-ին հավաքագրել է 1.9 մլրդ դրամ ապահովագրական վճար ապահովագրության կամավոր տեսակներից, իսկ ԱՊՊԱ-ի բաժինն ընդհանուր ապահովագրական պորտֆելում կազմել է 49 տոկոս: Նա նաև նշել է, որ 2010-ին ընկերությունը վերաապահովագրել է իր ռիսկերի 70 տոկոսը և ապահովագրման առանձին տեսակների 90 տոկոսը: «Դա այն դեպքում, որ բժշկական ապահովագրությունն ընդհանրապես չի վերաապահովագրվում»,- ասել է Ալթունյանը:

9 Март 2011 - 12:58 AMT
В 2010 году страховая компания «ИНГО-Армения» в два раза увеличила свои активы, которые составляют сейчас свыше 4,2 млрд драмов. Компания также вышла на докризисный уровень по страховым премиям. Об этом сообщил на пресс-конференции в Ереване исполнительный директор страховой компании «ИНГО-Армения» Левон Алтунян. “2010 год стал для нас годом выхода из мирового экономического кризиса, и мы собрали примерно такую же премию, как и в 2008 году до кризиса”, – заявил он.
Алтунян также сообщил, что компания в 2010 году собрала 1,9 млрд драмов страховых взносов по добровольным видам страхования, а доля ОСАГО в общем страховом портфеле компании составила 49%. Он также отметил, что в 2010-м году компания перестраховала 70% своих рисков, а по отдельным видам страхования – 90%. “Это при том, что, медицинское страхование вообще не перестраховывается”, – заметил он.