Թուրքական Hurriyet էլեկտրոնային թերթի տարածած տեղեկատվության համաձայն, «Թուրքական ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը (THY) նախատեսում է չվերթներ իրականացնել Լոս Անջելես-Ստամբուլ-Երևան: Ընկերության նախագահ Համդի Թոփչուի խոսքերով, նրանք դեռևս չվերթներ չեն կատարում Թուրքիայից Հայաստան, բայց Երևանում արդեն բացել են իրենց գրասենյակը:
Թոփչուն նաև նշել է, որ եթե իրենց հաջողվի կյանքի կոչել այդ նախաձեռնությունը, ապա կարևոր քայլ կկատարեն երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերություններ հաստատելու գործում: Նա նաև տեղեկացրել է, որ Լոս Անջելեսի հայերի համար Թուրքիայից ինքնաթիռներով մատակարավելու է պանիր, քանի որ այնտեղ այդ մթերքը լուրջ պահաջարկ է վայելում:
Սակայն «Զվարթնոց» օդանավակայանի մամլո ծառայությունից PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են, որ օդանավակայանը գրասենյակի բացման մասին տեղեկատվություն չունի: Նման պատասխան է տվել նաև Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո քարտուղար Նելլի Չերչինյանը, որի խոսքերով այդ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը:

9 Март 2011 - 12:59 AMT
Согласно распространенной турецкой электронной газетой Hurriyet информации, авиакомпания «Турецкие авиалинии» (THY) планирует осуществлять рейсы Лос-Анджелес-Стамбул-Ереван. Председатель компании Хамди Топчу отметил, что пока они не совершают рейсов из Турции в Армению, но уже открыли в Ереване свой офис.
Топчу также отметил, что если им удастся воплотить в жизнь эту инициативу, то они сделают важный шаг в установлении дружественных отношений между двумя народами. Он также проинформировал, что для армян Лос-Анджелеса из Турции на самолетах будет поставляться сыр, поскольку там есть серьезный спрос на этот продукт.
Однако в пресс-службе аэропорта «Звартноц» корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что аэропорт не располагает соответствующей информацией об открытии офиса. Аналогичный ответ был дан и пресс-секретарем Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. По мнению пресс-секретаря ГУГА Нелли Черчерян, распространенная информация не соответствует действительности.