9 Մարտ 2011 - 13:22 AMT
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) գլխավոր տնտեսագետ Էրիկ Բերգլոֆը կարծում է, որ Հայաստանը մեծ պոտենցիալ ունի տնտեսական աճի ապահովման համար: «Կարծում եմ, որ Հայաստանում 2011-ին տնտեսական աճը կկազմի 4.5 տոկոս, սակայն դա այն պոտենցիալի վերջնակետը չէ, որն ունի երկրի տնտեսությունը»,- Երևանում մարտի 9-ին կայացած մամլո ասուլիսում ասել է նա :
Այդ կանխատեսումը մասնագետը պայմանավորել է նրանով, որ Հայաստանի տնտեսությունը տուժել է համաշխարհային ճգնաժամից, անկայուն տնտեսական իրավիճակից, անարդյունավետ բիզնես միջավայրից:

Главный экономист Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Эрик Берглоф (Erik Berglöf) считает, что у Армении есть большой потенциал для обеспечения экономического роста на уровне выше прогнозируемого.
«Считаю, что экономический рост в Армении в 2011 году составит 4,5%, однако это не предел того потенциала, которым обладает экономика страны», – сказал он 9 марта на пресс-конференции в Ереване.
Данный прогноз специалист обосновал тем, что экономика Армении пострадала от мирового кризиса, нестабильной политической ситуации, неэффективной бизнес-среды.