«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում ներդվել է բանկի աշխատակիցների սոցիալական արտոնությունների ևս մի տեսակ, այն է` ամենամյա հիմնական վճարովի արձակուրդի ձևակերպման ժամանակ տրամադրվող նյութական օգնությունը: Նշված նյութական օգնությունը, որը տրամադրվում է ամենամյա վճարովի հիմնական արձակուրդի առթիվ, հաշվարկվում է, ելնելով աշխատողի պաշտոնեական դրույքի չափից և կազմում է մինչև մեկ պաշտոնեական դրույքաչափ: Տվյալ նյութական օգնությունը վճարվում է տարին մեկ անգամ ամենամյա հիմնական` 12 աշխատանքային օրից ոչ պակաս, վճարովի արձակուրդի ձևակերպման ժամանակ:
Հիշեցնենք, որ 2010 թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում ներդրվել է անձնակազմի սոցիալական ապահովության ծրագիրը, որով նախատեսվում է բանկի աշխատակիցներին ապահովել սոցիալական երաշխիքներով և արտոնություններով: Բանկի աշխատակիցների սոցիալական ապահովության համակարգի ձևավորումը հիմնականում նպատակաուղղված է անձնակազմի սոցիալական պաշտպանվածության մակարդակի բարձրացմանը, բանկում առանցքային աշխատակիցների ամրացմանը, աշխատակիցների մոտ վաղվա օրվա նկատմամբ վստահության բարձրացմանը: Բանկի աշխատակիցների սոցիալական ապահովության համակարգը նախատեսում է արտոնությունների և նյութական վճարների այնպիսի տեսակներ, ինչպիսիք են`լրացուցիչ վճարովի արձակուրդների տրամադրում (ոչ միայն չնորմավորված աշխատանքային օրվա համար, այլ նաև կենցաղային հարցերի լուծման նպատակով), նյութական օգնություն` ամուսնության, երեխայի ծնվելու (որդեգրելու) առթիվ, ինչպես նաև նյութական օգնություն բազմազավակ (երեք և ավելի երեխա), հաշմանդամ երեխա ունեցող աշխատողներին: Նյութական օգնությունը նախատեսվում է նաև մոտ հարազատների մահվան, կենսաթոշակի անցնելու, հոբելյանական տարելիցների և այլնի կապակցությամբ: Բացի այդ,մինչև երեք տարին չբոլորած երեխայի խնամքի համար արձակուրդում գտնվող բանկի աշխատակիցներին վճարվում է ամենամսյա նպաստ, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվՙել է 1998 թվականին: 2010 թվականի վերջի դրությամբ բանկում աշխատում էր 377 աշխատակից: Ներկայումս բանկն ունի 15 մասնաճյուղ, որոնցից 5 գործում են Երևանում, իսկ 9` Հայաստանի տարածաշրջաններում:

В ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» внедрен еще один вид социальной льготы сотрудникам банка – оказание материальной помощи к ежегодному основному оплачиваемому отпуску. Размер материальной помощи к ежегодному основному оплачиваемому отпуску рассчитывается, исходя из размера должностного оклада работника, и составляет до 1 должностного оклада. Как отмечается с сообщении пресс-службы банка, данная материальная помощь выплачивается один раз в год при оформлении ежегодного основного оплачиваемого отпуска не менее, чем на 12 рабочих дней.
В 2010 году в ЗАО «Арэксимбанк – Группа Газпромбанка» была введена программа социального обеспечения персонала, предусматривающая предоставление социальных гарантий и льгот. Основными целями формирования системы социального обеспечения сотрудников банка являются повышение уровня социальной защищенности персонала, закрепление ключевых специалистов, формирование у сотрудников чувства уверенности в завтрашнем дне. Система социального обеспечения работников банка предусматривает такие виды льгот и материальных выплат, как: предоставление дополнительных оплачиваемых отпусков; материальная помощь при вступлении в брак, в связи с рождением ребенка, многодетным работникам, работникам, воспитывающим ребенка – инвалида, в связи со смертью ближайших родственников, при выходе на пенсию, в связи с наступлением юбилейных дат и т.д. Кроме того, сотрудникам банка, находящимся в отпуске по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста, выплачивается ежемесячное пособие.
ЗАО "Арэксимбанк – Группа Газпромбанка" основан в 1998 году. На конец 2010 года в банке работало 377 сотрудников, банк имеет 15 филиалов, из которых 5 в Ереване и 9 в регионах Армении.