Մարտի 12-ին, ժամը 18.00 ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հրավիրում է բլոգերներին հանդիպման նախարարության շենքում։ Այս մասին հայտնում է բլոգեր Տիգրան Քոչարյանը։ Սա նախարարի երկրորդ հանդիպումը կլինի բլոգերների հետ։ Բլոգերներն առաջին անգամ հանդիպել էին նախարարի հետ 2010-ի մայիսին։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվող հիմնական թեմաներից էին լեզվի մասին օրենքի փոփոխությունները, օտարալեզու դպրոցների բացումը, նախադպրոցական ուսուցման խնդիրները, դասագրքերի որակը, ինչպես նաև ուսումնական համակարգում կաշառակերության առկայությունը։ Հանդիպմանը կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները։ Ինչպես PanARMENIAN.Net թղթակցի հետ զրույցում նշեց Տիգրան Քոչարյանը, օրակարգի թեման որոշվելու է մասնակիցների կողմից տրված հարցերով:
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մասնակիցրների անուն ազգանուններն ուղարկել Տիգրան Քոչարյանի [email protected] էլ.հասցեով։

12 марта министр образования и науки Армении Армен Ашотян встретится с армянскими блогерами. Встреча пройдет в здании Министерства образовании Армении. Это уже вторая встреча министра с блогерами. Первая встреча состоялась в мае 2010 года. Основными темами встречи стали изменения в законе «О языке» и соответственно вопрос открытия в Армении иноязычных школ, вопросы дошкольного образования, качества армянских учебников, а также проблема коррупции в образовательной системе.
Как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net блогер Тигран Кочарян, заранее запланированных тем для этой встречи нет. Блогеры смогут обсудить с Арменом Ашотяном все интересующие их вопросы.