10 Մարտ 2011 - 11:33 AMT
2011-ի հունվարին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձինք ստացել են 86.7 մլն դոլար: Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, այդ ցուցանիշն ավելացել է 2010-ի նույն շրջանի համեմատ 22.7 տոկոսով կամ 16 մլն դոլարով:
Բացի դրանից, հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալն ավելացել է 16 տոկոսով` կազմելով 42.6 մլն դոլար 2010-ի հունվարի 36.7 մլն դոլարի փոխարեն: Փոխանցումների մաքուր հոսքը հունվարին ավելացել է 29.9 տոկոսով և կազմել 44 մլն դոլար` 2010-ի հունվարի 34 մլն դոլարի փոխարեն:
Ընդ որում, փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 49.5 մլն դոլար, այնուհետև Ղազախստանից` 9.46 մլն դոլար, Գերմանիայից` 2.77 մլն դոլար:

В январе 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $86,7 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 22,7% или порядка $16 млн. Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 16,1%, составив $42,6 млн против $36,7 млн в январе 2010 года. Чистый приток поступлений в январе увеличился на 29,9% и составил $44 млн против порядка $34 млн по сравнению с январем 2010 года.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $49,5 млн драмов, далее следует Казахстан – $9,46 млн и Германия – $2,77 млн.