2011-ի հունվարին Հայաստանի առևտրային բանկերում իրավաբանական անձանց ավանդները միջինն ընդունվել են դրամով 8 տոկոսով 1 տարի և ավելի ժամկետով, ինչը 0.2 տոկոսային կետով քիչ է 2010-ի դեկտեմբերի համեմատ, իսկ դոլարով` 5.6 տոկոսով, ինչն ավելի է 0.9 տոկոսային կետով: Ընդ որում ֆիզիկական անձանց ավանդները դրամով ընդունվել են 9.6 տոկոսով (0.1 տոկոս աճ) և դոլարով 5.4 տոկոսով (0.2 տոկոս անկում):
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուն, իրավաբանական անձանց ավանդներն ավելի քան մեկ տարի ժամկետով դրամով ընդունվել են 10.4 տոկոսով և դոլարով` 8.4 տոկոսով, ինչը բարձր է 2010-ի դեկտեմբերի ցուցանիշից համապատասխանաբար 1 և 1.2 տոկոսով: Ֆիզիկական անձանց ավանդները միջինը դրամով ընդունվել են 11.6 տոկոսով և դոլարով` 8.4 տոկոսով, ինչը բարձր է 2010-ի դեկտեմբերի ցուցանիշից համապատասխանաբար 0.2 և 0.1 տոկոսով:

10 Март 2011 - 12:06 AMT
В январе 2011 года вклады юридических лиц в коммерческих банках Армении принимались в среднем в драмах по 8% на срок менее 1 года, что меньше на 0,2 процентных пункта по сравнению с декабрем 2010 года, а в долларах США – по 5,6%, что больше 0,9 процентных пункта. При этом вклады физических лиц принимались по 9,6% в драмах (рост на 0,1 п.п.) и по 5,4% в долларах США (спад на 0,2 п.п.).
Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, вклады юридических лиц в январе 2011 года на срок более 1 года в среднем принимались по 10,4% в драмах и по 8,4% в долларах США, что выше показателя декабря 2010 года на 1 и 1,2 процентных пункта, соответственно. При этом вклады физических лиц в среднем принимались по 11,6% в драмах и по 8,4% в долларах США, что выше показателя декабря 2010 года на 0,2 и 0,1 процентных пункта, соответственно.