11 Մարտ 2011 - 12:54 AMT
Հայ-ռումինական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի հաջորդ նիստը տեղի կունենա 2012-ին Երևանում: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայությունը, այդ մասին պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել մարտի 10-ին Բուխարեստում կայացած Հայ-ռումինական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 3-րդ նիստում:
Նիստի ժամանակ հայկական պատվիրակության ղեկավար, հանձնաժողովի համանախագահ, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա համագործակցությունը չի համապատասխանում իրական հնարավորություններին և այս առումով դեռևս բավականին անելիքներ կան: «Այսօր մեր հիմնական նպատակն է առավելագույնս բացահայտել մեր երկրների տնտեսական հնարավորությունները»,- ասել է նախարարը:
Նիստի ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել խորացնել երկկողմ համագործակցությունը և շարունակել փոխադարձ աջակցությունը տրանսպորտի բնագավառի միջազգային կազմակերպությունների և նախաձեռնությունների շրջանակներում, մասնավորապես Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում (ՍԾՏՀԿ), ՏՐԱՍԵԿԱ-ի Միջկառավարական հանձնաժողովում և Միջազգային տրանսպորտային ֆորումում:
Միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 3-րդ նիստի ավարտին կողմերը ստորագրել են համատեղ արձանագրություն, որտեղ ամփոփվել են հանդիպման արդյունքները և մատնանշվել համագործակցության ամրապնդման հետագա քայլերը:

11 Март 2011 - 12:54 AMT
Следующее заседания армяно-румынской торгово-экономической и научно-технической межправительственной комиссии пройдет в 2012 году в Ереване. Как сообщает пресс-служба Министерства транспорта и связи Армении, договоренность об этом было достигнута во время заседания армяно-румынской межправительственной комиссии 10 марта в Бухаресте.
Во время заседания, глава армянской делегации, министр транспорта и связи Армении Манук Варданян отметил, что существующее сотрудничество между двумя странами не соответствует их реальным возможностям. ”Сегодня наша цель заключается в том, чтобы максимально выявить экономические возможности наших стран”, – заявил Манук Варданян.
Во время заседания комиссии были достигнуты договоренности об углублении двустороннего сотрудничества, о продолжении взаимной поддержки в международных организациях и программах транспортной сферы, в частности, Организации Черноморского Экономического Сотрудничества (ОЧЭС), межправительственной комиссии ТРАСЕКА и Международном транспортном форуме.
По итогам заседания межправкомиссии армянская и румынская стороны подписали совместный протокол заседания, где были отмечены достигнутые договоренности, а также указаны дальнейшие шаги по укреплению двустороннего сотрудничества.