11 Մարտ 2011 - 13:22 AMT
2011թ. երկրորդ եռամսյակում Հայաստանն ակնկալում է «Հազարամյակի մարտահրավերներ»-ից մոտ 20 մլն ԱՄՆ դոլար ստանալ
Մարտի 11-ին կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավերներ» հիմնադրամ-Հայաստան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության («ՀՄՀ-Հայաստան» ՊՈԱԿ) կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը, նիստում հաստատվել է Հազարամյակի մարտահրավեր կորպորացիային ներկայացվելիք հատկացման 19-րդ հայտը: Այդ հայտի համաձայն 2011թ. երկրորդ եռամսյակի համար ՀՄՀ-Հայաստանը Կորպորացիայից ակնկալում է ստանալ 19,948,405 (տասնինը միլիոն ինը հարյուր քառասունութ հազար չորս հարյուր հինգ) ԱՄՆ դոլար, որից 19,522,507 ԱՄՆ դոլարն ուղղվելու է Ոռոգվող գյուղատնտեսություն ենթածրագրի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքներին, մնացած մասը` մոնիթորինգի և գնահատման ու ծրագրի կառավարման և վերահսկողության ծախսերն են:

11 Март 2011 - 13:22 AMT
В правительстве Армении 11 марта состоялось очередное заседание Совета управления ГНКО «Фонд «Вызовы тысячелетия – Армения», которое вел премьер-министр, председатель совета Тигран Саркисян.
Как сообщает пресс-служба правительства, в ходе заседания совет утвердил 19-ую заявку, которая будет представлена корпорации «Вызовы тысячелетия». Согласно заявке, Армения ожидает получить от корпорации во втором квартале 2011 года $19,948 млн, из которых $19,522 млн будут направлены на программу «Орошаемое сельское хозяйство». Остальная часть средств будет направлена на расходы по оценке, управлению и контролю над программой.