15 Մարտ 2011 - 12:28 AMT
Մարտի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.49 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369.60 դրամ:
Մարտի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.09 դրամ` մարտի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.44 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510.10 դրամ` նվազելով 2.92 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.09 կետով` կազմելով 12.78 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,5 млн. по курсу 369,49 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369,60 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 марта составил 368,09 драмов, увеличившись по сравнению с 14 марта на 0,44 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,10 драмов, сократившись на 2,92 пункта, а курс 1 российского рубля понизился на 0,09 пункта – 12,78 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.