«Արմավիայում» հերքում են Հայաստանի նախագահի ազգականներից մեկին ավիաընկերությունը վաճառելու մասին լուրերը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց «Արմավիա» ավիաընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան, այդ լուրերը միանշանակ չեն համապատասխանում իրականությանը:
Դրա հետ մեկտեղ, ընկերության մամլո քարտուղարը, մեկնաբանելով տեղեկատվությունն այն մասին, որ «Արմավիայի» 2 ինքնաթիռներ ձերբակալված են Փարիզում, ասաց, որ ինքնաթիռը պետք է տեխսպասարկում` C-check անցնի: Ինչպես նշեց Ավետիսովան, ինքնաթիռի տեխսպասարկումը 20-30 օր է տևում:

В авиакомпании «Армавиа» опровергают слухи о продаже авиакомпании одному из родственников президента Армении. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь авиакомпании «Армавиа» Нана Аветисова, эти слухи однозначно не соответствуют действительности.
В то же время пресс-секретарь компании, комментируя информацию о том, что 2 борта “Армавии” якобы находятся под арестом в Париже, сказала, что борты должен пройти техническое обслуживание самолетов – C-сhek. Как отметила Аветисова, техническое обслуживание самолета длится от 20 до 30 дней.