17 Մարտ 2011 - 13:27 AMT
Հայաստանի փոխվարչապետ, ԱՊՀ հարցերով ազգային համակարգող Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 17-ին մեկնեց Մոսկվա` մասնակցելու մարտի 18-ին կայանալիք «Քսան տարի միասին. համագործակցության փորձ և հեռանկարներ» ԱՊՀ երկրների Միջազգային տնտեսական համաժողովին:
Ինչպես նշվում է Հայաստանի տարածքային կառավարման նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, պատվիրակության կազմում են ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը, տրանսպորտի և կապի փոխնախարար Արտաշես Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
ԱՊՀ անդամ պետությունների Միջազգային տնտեսական համաժողովը տեղի կունենա մարտի 18-ին Մոսկվայի «Պրեզիդենտ-օթելում»: Համաժողովի շրջանակներում ծրագրված է «ԱՊՀ-ում գործնական կլիմայի զարգացում: Հնարավորությունների ներկայացում» Քննարկման հրապարակի անցկացում և ԱՊՀ անդամ պետությունների բիզնեսի առաջնորդների պարգևատրման արարողություն:

17 Март 2011 - 13:27 AMT
Возглавляемая вице-премьером Армении, координатором по вопросам СНГ Арменом Геворкяном делегация 17 марта отправилась в Москву, где она примет участие в Международный экономический форум государств – участников СНГ «20 лет вместе: опыт сотрудничества и перспективы».
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства территориального управления Армении, в составе делегации замминистра ИД Шаварш Кочарян, замминистра транспорта и связи Артешес Аветисян и другие официальные лица. Международный экономический форум государств – участников СНГ пройдет 18 марта в московском «Президент-отеле». В рамках Форума запланировано проведение дискуссионной площадки «Развитие делового климата в СНГ. Презентация возможностей» и церемонии награждения лидеров бизнеса государств – участников СНГ.