Խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները այս տարվա հունվար ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ նվազել են 8.3 %–ով և կազմել 58.4 մլրդ դրամ: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակված և վերլուծության ենթարկված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի հունվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշներ» փաստաթղթում՝ համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի:
Ընդ որում, ներմուծման ծավալները աճել են 172 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 19.9 մլրդ դրամով և նվազել` 80-ի մոտ համապատասխանաբար 24.7 մլրդ դրամով:
3. Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի հունվարին կազմել է 20.1 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 16.5 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավել 3.6 մլրդ դրամով:

В январе 2011 года объемы импортируемой продукции крупными налогоплательщиками Армении по сравнению с аналогичным периодом 2010 года сократились на 8,3%, составив 58,4 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за январь 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков республики. При этом рост данного показателя был зафиксирован в 172 крупных компаниях на 19,9 млрд драмов, а в 80 компаниях он сократился соответственно на 24,7 млрд драмов.
В январе 2011 года объемы экспорта крупных налогоплательщиков Армении составили 20,1 млрд драмов против 16,5 млрд драмов за аналогичный период 2010 года, что больше на 3,6 млрд драмов.