24 Մարտ 2011 - 10:54 AMT
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակը հորդորում է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը
Հայաստանի ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը չի բացառել, որ կարող է այցելել ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, հացադուլի մեջ գտնվող Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Մարտի 24-ին կայացած ճեպազրույցում խորհրդարանի խոսնակը հորդորել է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը և վերադառնալ խորհրդարան: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մեր գործընկերն է, խորհրդարանի պատգամավոր է, այնպես որ պատգամավորները ցանկացած պահի կարող են այցելել նրան»,-ասել է Աբրահամյանը՝ նշելով, որ ճիշտ կլինի, եթե «Ժառանգության» անդամները դադարեցնեն բոյկոտը և վերադառնան խորհրդարանական աշխատանքին:
Մարտի 21-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը կոչ արեց պատգամավորներին ու խմբակցությունների ղեկավարներին քննարկել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին այցելելու հարցը, որն արդեն 9-րդ օրն է հացադուլ է հայտարարել Ազատության հրապարակում:

24 March 2011 - 10:54 AMT
Speaker of the Armenian parliament Hovik Abrahamyan said he can possibly visit leader of Heritage party Raffi Hovannisian, who continues hunger strike in Liberty Square.
During the March 24 briefing, Abrahamyan urged Hovannisian to stop the hunger strike and return to the parliament.
“Hovannisian is our colleague and National Assembly member, thus it is possible that parliament members will visit him at any moment,” Abrahamyan said, adding that it would be right if members of Heritage parliamentary group terminate the boycott and resume their parliamentary activity.
On March 21, member of the Armenian parliament Victor Dallakyan urged MPs and heads of parliamentary groups to go and see Raffi Hovannisian, who went on a hunger strike on March 15.