24 Մարտ 2011 - 10:54 AMT
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակը հորդորում է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը
Հայաստանի ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը չի բացառել, որ կարող է այցելել ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, հացադուլի մեջ գտնվող Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Մարտի 24-ին կայացած ճեպազրույցում խորհրդարանի խոսնակը հորդորել է «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը և վերադառնալ խորհրդարան: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մեր գործընկերն է, խորհրդարանի պատգամավոր է, այնպես որ պատգամավորները ցանկացած պահի կարող են այցելել նրան»,-ասել է Աբրահամյանը՝ նշելով, որ ճիշտ կլինի, եթե «Ժառանգության» անդամները դադարեցնեն բոյկոտը և վերադառնան խորհրդարանական աշխատանքին:
Մարտի 21-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը կոչ արեց պատգամավորներին ու խմբակցությունների ղեկավարներին քննարկել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին այցելելու հարցը, որն արդեն 9-րդ օրն է հացադուլ է հայտարարել Ազատության հրապարակում:

24 Март 2011 - 10:54 AMT
Спикер Национального Собрания Армении Овик Абрамян не исключил, что он может посетить объявившего голодовку депутата НС РА, лидера оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисяна. На брифинге 24 марта спикер парламента Армении призвал Ованнисяна прекратить голодовку и вернуться в парламент. “Раффи Ованнисян – наш коллега, депутат парламента, и не исключено, что в любой момент его могут посетить депутаты”, – сказал Абрамян, отметив, что будет правильно, если депутаты “Наследия” прекратят бойкот и вернутся к работе в парламенте.
21 марта депутат НС РА Виктор Даллакян призвал депутатов и глав фракций парламента обсудить вопрос посещения объявившего голодовку Раффи Ованнисяна, который уже 9 день как проводит голодовку на площади Свободы.